ZEUS
חיפוש

הכל על שיש למטבח

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!

מתלבטים לגבי שיש למטבח החדש? במאמר הבא נציג לכם את כל המידע העדכני ביותר בעבור שיש למטבח, החל מבחירת השיש ועד להתקנה במטבח אשר תשרת אתכם למשך שנים רבות.

שיש למטבח – אלגנטי אך גם פרקטי

שיש במטבח הוא פריט בלתי נפרד, וזאת בשל העובדה כי מדובר במשטח עבודה חזק ועמיד לשנים רבות אשר מותקן אך ורק באמצעות חברה מקצועית. למעשה, תכנון מטבח מיטבי משלב תמיד שיש, כאשר היום ניתן לבצע התאמה אישית של סוג השיש וכן המידות המדויקות למשטח עצמו, הן של האי הממוקם באמצע המטבח וכן למשטחי עבודה נוספים  במרחב. אולם, חשוב לזכור בעת תכנון מטבח כי בחירה של שיש חייבת להיות מדויקת ונכונה, ולכן במאמר הבא נסביר לכם את כל מה שרציתם לדעת לגבי שיש למטבח, כך שתוכלו לתכנן את המטבח שלכם על הצד הטוב ביותר.

מטבח מותאם אישית

תכנון מטבח – מהם סוגי השיש הקיימים?

  • גרניט – שיש גרניט הוא שיש אשר נחצב מאבנים גדולות אשר מצויות מתחת לאדמה, ולאחר תהליך עיבוד ייחודי נעשה ליטוש של האבן, תוך שמירה על הצבע הטבעי והמרקם. למעשה, אבן גרניט שיש נחשב ליוקרתית מאוד בעבור מטבחים, וזאת בשל העמידות הגבוהה וכן העובדה כי היא חסינה מפני שריטות ופגיעות. מחירו של שיש גרניט נקבע על בסיס הצבע וכן מהיכן נחצב, ולכן מומלץ לבצע השוואת מחירים בין החברות בכדי לקבל הצעת מחיר משתלמת, זאת בשל הבדלי המחירים הגבוהים אשר מוצעים כיום.
  • פורצלן – שיש אשר נחשב לאחד הטרנדים החמים בעולם עיצוב מטבחים, זאת בשל עיצוב חדשני ונקי במיוחד הנעשה בעבודה מיוחדת של מכונות לייזר מתקדמות. פורצלן הוא חומר בעל יתרונות רבים הכוללים בין היתר תחזוקה קלה, עמידות לחום ושריטות. בנוסף, ניתן לשלב את שיש הפורצלן ביחד עם שיש גרניט, ובכך לקבל מראה על זמני למטבח שלכם, למשך שנים רבות.
  • אבן קיסר – שיש אשר נחצב בעבודת יד, בהתאם למידות מדויקות. חציבה של אבן קיסר חייבת להתבצע באמצעות אנשי מקצוע, לצורך התאמה מושלמת לאי ולמטבח. בנוסף, בשיש אבן קיסר ניתן לשחק מבחינת צבעים ומרקמים ולאו דווקא להישאר עם הצבע הטבעי, ולכן אם אתם מחפשים מטבח עם אמירה, אין ספק כי בחירה באבן קיסר היא בחירה מעולה. עם זאת, שיש אבן קיסר הוא פחות עמיד מסוגים אחרים כדוגמת הגרניט, והוא חשוף לפגיעות ושריטות. לכן, בכל עבודה על אבן קיסר יש להקפיד על שימוש באביזרי מטבח אשר יאפשרו להימנע ממגע ישיר עם השיש.
  • שיש חברון – כשמו מיוצר בחברון, והוא מאופיין בצבעים בז' או חום בהיר. מדובר בשיש אשר מורכב מאבן גיר, ולכן הוא פחות עמיד אך עם זאת מקנה מראה חם וכפרי מאוד למטבח. שיש חברון נפוץ מאוד בחברה הערבית, אולם בשנים האחרונות גם הישראלים התאהבו בסוג השיש בשל המראה הייחודי וכן העובדה כי הוא חסין מפני חום.
  • שיש אונקיס – שיש יוקרתי אשר נפוץ מאוד בבתי יוקרה, וכן מטבחים לתצוגה. מדובר בשיש מאבן טבעית, והוא מאופיין בצבעים של פנינה, לבן וחום. עלות של שיש אונקיס מתחיל לרוב ב 2,000 ₪ וצפונה, אולם מומלץ להשתמש בו בכמות קטנה יחסית בעבור דלפק המטבח או חיפויי.
  • נאוליט – שיש מצוין המורכב מלוחות של גרניט פורצלן. סוג השיש הזה מתאים מאוד בעבור לכל בחירת עיצוב מטבח, וזאת בשל ההתאמה האישית הנעשית בעבודת יד, ע"י אנשי מקצוע החוצבים את הלוחות ע"פ מידות ספציפיות. בנוסף, ביחס לסוגי השיש אותם ציינו לעיל הנאוליט נחשב לעמיד מאוד וחזק, ועלותו מתחילה כמו האונקיס ב 2,000 ₪ למטר. לאור הביקוש הגבוה לסוג השיש הזה, ישנם לא מעט חיקויים, ולכן רכישה של שיש נאוליט חייבת להתבצע באמצעות חברה מקצועית המתמחה בתחום ואשר יכולה לספק תעודת אחראיות מלאה בעבור הרכישה.

כיצד נדע שבחרנו את השיש המושלם למטבח?

בחירה של שיש חייבת להתבצע ע"פ מספר פרמטרים ברורים: עמידות, עיצוב, מחיר וכן המחיר. רכישה של שיש חייבת להתבצע באמצעות חברה מקצועית אשר תלווה אתכם בתהליך תכנון מטבח מתחילתו ועד סופו, כל זאת בהתאמה לפרמטרים אותם ציינו במדריך שיש.

כתבות נוספות
שאולי תאהבו